w

Sprawdzone sposoby na przechowywanie rowerów nawet na małej przestrzeni

przechowywanie rowerów 

Przechowywanie rowerów wbrew pozorom może stwarzać wiele trudności. O ile w przypadku rodziny posiadającej duży garaż czy piwnicę sprawa jest dosyć prosta, to komplikacje pojawiają się, gdy brakuje większej powierzchni. Z tym problemem zmaga się wiele rodzin lubiących rowerowe wycieczki, ale na szczęście nie bez powodu mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków. Istnieje wiele kreatywnych sposobów na przechowywanie rowerów czy akcesoriów rowerowych. Niektóre z nich można zamówić online, inne to rozwiązania typu DIY.

Przechowywanie rowerów na świeżym powietrzu

Warto zacząć od tego, że nie każda rodzina w ogóle musi mieć garaż czy piwnicę, w której znajduje się wolna przestrzeń. W takim wypadku pozostaje jeszcze przechowywanie rowerów na świeżym powietrzu. Należy się wówczas zapewnić im odpowiednią ochronę przed deszczem czy śniegiem, a jednocześnie zabezpieczyć przed złodziejami.

Możliwości jest tu kilka:

  • wiata rowerowa rodzina mająca podwórko czy patio, może pomyśleć o wiecie rowerowej. Jest to dosyć prosta konstrukcja, dlatego można zbudować ją samodzielnie. W innym wypadku pozostaje jeszcze kupienie gotowej szopy
  • namiot rowerowy alternatywą dla wiaty może być też namiot rowerowy albo nawet zwykły rowerowy pokrowiec. Jest to tańsze i łatwiejsze do wdrożenia rozwiązanie. Jednocześnie spełnia też najważniejszy wymóg przechowywania na świeżym powietrzu chroni przed żywiołami. Oczywiście w tym wypadku pozostaje jeszcze kwestia potencjalnych złodziei. Należy więc dodatkowo zabezpieczyć rower przed kradzieżą
  • stojak na rower w mieście pełno jest stojaków, które pozwalają na wygodne przymocowanie roweru. Czemu nie skorzystać z tego rozwiązania także w swoim domu? Taki stojak można umieścić pod zadaszeniem, by w ten sposób rower został też zabezpieczony przed opadami deszczu czy śniegu. To rozwiązanie ma jednak dwie wady. Po pierwsze, zajmuje sporo miejsca i po drugie komercyjne stojaki mogą nie pasować do mniejszych kół czy szerszych opon.

Przechowywanie rowerów w pomieszczeniu

Nie brak jednak także rodzin, które posiadają garaż czy piwnicę, ale nie dysponują dostatecznie dużą przestrzenią na przechowywanie rowerów. Tutaj rozwiązaniem problemu często będzie odpowiednia organizacja miejsca. A możliwości jest naprawdę sporo:

  • sufitowy schowek na rowery rowery stojące w garażu rzeczywiście zajmują dużo miejsca. Czemu więc po prostu ich nie zawiesić na sufitowym podnośniku? W ten sposób można bez problemu przechowywać je w garażu, a jednocześnie spokojnie parkować pod nimi samochód. Pewną wadą tego rozwiązania jest jednak to, że dzieci nie będą mogły samodzielnie uzyskać dostępu do rowerów. Na własną rękę nie odstawią też ich na miejsce. Oznacza to, że będą zawsze zdane na pomoc rodziców, co może być obu stronom nie na rękę.
  • Haczyki lub półka na suficie alternatywą dla sufitowego schowka na rowery może być zamontowanie kilku haczyków bezpośrednio na suficie. Jest to tanie i proste do wdrożenia rozwiązanie. W przypadku rodziny posiadającej większą liczbę rowerów najlepszym wyborem będzie natomiast półka z haczykami. Można rozciągnąć ją na całą długość garażu, dzięki czemu będzie w stanie pomieścić nawet kilkanaście rowerów, a jednocześnie umożliwi przechowywanie akcesoriów rowerowych. Dużą zaletą tego rozwiązania jest także to, że haczyki sprawdzą się niezależnie od wymiarów roweru. Są więc maksymalnie uniwersalne.
  • Haczyki ścienne kolejna opcja, również wykorzystująca haczyki, to przechowywanie rowerów na ścianie. W ten sposób również nie ogranicza się przestrzeni na podłodze, za to można wygodnie zawiesić rowery. Takie przechowywanie rowerów umożliwia też dzieciom samodzielne ściąganie ich czy odkładanie na miejsce. Sporą wadą będą jednak zniszczenia żeby zamontować haki, trzeba wywiercić dziury w ścianie. Poza tym przy ściąganiu i odkładaniu rowerów nie obejdzie się bez zabrudzeń od opon, pedałów czy kierownicy, tak samo jak trudno uniknąć obić na ścianie.  

Zobacz też:

Kask rowerowy dla dziecka – jak go najlepiej dopasować?

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rower dla 4 latka

Jak wybrać rower dla 4 latka? – praktyczne porady

bidon rowerowy dla dziecka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bidonu rowerowego dla dziecka?