w

Kask rowerowy dla dziecka – jak go najlepiej dopasować?

Kask rowerowy dla dziecka

Kask rowerowy dla dziecka – jak go najlepiej dopasować? Do zmierzenia obwodu głowy potrzebujesz tylko miarki, a jeśli jej nie masz, możesz użyć kawałka sznurka. Po prostu zaznacz, gdzie zachodzi na głowę i zmierz to za pomocą linijki lub metalowej taśmy mierniczej.

10 kroków:

  1. Owiń taśmę mierniczą (lub sznurkiem) wokół głowy, powyżej linii brwi i uszu.
  2. Użyj tego pomiaru, aby wybrać kask o odpowiednich rozmiarach(właściwa średnica głowy) – każdy z kasków powinien mieć podany rozmiar w opisie.
  3. Załóż kask, który wybrałeś, powinien zakrywać większość czoła – ponieważ chroni to płat czołowy mózgu.
  4. Trzymaj środkowy i wskazujący palec razem nad brwiami; jeśli kask dotyka twoich palców, jest świetnie dopasowany!
  5. Wyreguluj paski w kasku, aby zapewnić stabilność na głowie. Idealne dopasowanie oznacza, że ​​kask nie będzie się poruszał w przód iw tył ani na boki.
  6. Następnie musisz wyregulować pasek. Powinny być mocne, dobrze przylegające, a wszystkie części paska powinny być równomiernie napięte.
  7. Dopasuj paski wokół uszu tak, aby paski były wygodnie osadzone pod uszami.
  8. Nie powinno być możliwości umieszczenia więcej niż jednego palca między paskiem a brodą – jeśli możesz, zaciśnij go trochę bardziej.
  9. Teraz włóż kask znów na głowę, jeśli poruszy się więcej niż cal, zaciśnij pasek z przodu ucha. Popchnij kask do przodu, a jeśli poruszy się więcej niż o cal, zaciśnij pasek z tyłu ucha.
  10. Na koniec porusz głową we wszystkich kierunkach, a jeśli kask się poruszy, być może trzeba będzie go nieco bardziej zacisnąć.

Co kilka miesięcy sprawdzaj kask swojego dziecka, ponieważ paski mogą z czasem się poluzować i zawsze upewnij się, że mają na sobie kask idealnie dopasowany. Noszenie kasku to świetny pomysł, nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale także by dać dobry przykład młodszym członkom rodziny – mogą pomyśleć, że wyglądają głupio, ale na pewno wyglądają na bezpiecznych, co jest o wiele ważniejsze.

Rzuć okiem na kaski dla dzieci w Internecie i zobacz, jak fajnie mogą wyglądać 🙂

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rowerek biegowy

Rowerek biegowy – co to takiego?

Rowerek biegowy marki B’TWIN - 5 najciekawszych modeli Rowery dla dzieci

Rowerek biegowy marki B’TWIN – 5 najciekawszych modeli