w

Rowerek biegowy – co to takiego?

rowerek biegowy

Rowerek biegowy. Większości rodziców zależy, aby ich dziecko było zdrowe i aktywne. Zapewnić mu to może ruch, zwłaszcza gdy połączy się go z zabawą. Przykładem zabawki zapewniającej aktywność i świetnie spędzony czas są wszelkiego rodzaju rowerki. Dla maluchów jazda tradycyjnym rowerkiem będzie zbyt trudna, dlatego coraz więcej rodziców decyduje się na rowerki biegowe. Czym są, jak działają i dlaczego warto je wybrać? Odpowiedzi poniżej.

Czym jest rowerek biegowy?

Rowerek biegowy to po prostu rowerek bez pedałów. Przemieszczanie za pomocą tego rowerka odbywa się w ten sposób, że dziecko odpycha się nogami od ziemi. Pozwala to na łatwiejsze poruszanie się i utrzymanie równowagi. Jest to pomocne zwłaszcza w przypadku małych dzieci oraz tych, które mają kłopoty z utrzymaniem równowagi na tradycyjnym rowerku. Zwykle takie rowerki tworzone są z myślą o dzieciach w przedziale wiekowym od 2 do 5 lat. Taki rowerek biegowy dla 3 latka może być idealnym sposobem na poprawę równowagi oraz wstępem do nauki jazdy na prawdziwym rowerze. Wielu rodziców ma wątpliwości co do tego rozwiązania, jednak nie potrzebnie. W przypadku właściwego zapoznania się z działaniem rowerka, odpowiedniego doboru do wzrostu i wieku dziecka i czujnej opieki, maluchowi nic się nie stanie na rowerku.

Tutaj kupisz rowery biegowe dla dziecka>>

Jak działa rowerek biegowy?

Rowerek biegowy dla dwulatka, czy też starszego dziecka działa w taki sam sposób. Wyglądem przypomina on tradycyjny rower — ma podobną konstrukcję, kierownicę, dwa koła, natomiast nie posiada pedałów i łańcucha. Dziecko wsiada na rower i siedząc na siodełku, trzyma rękami kierownicę. Wówczas musi ono odjechać się nóżkami, by rower zaczął się przemieszczać. Warto dodać, że na początku dziecko będzie tylko siedziało na rowerku. To normalny etap, gdyż dziecko musi się przyzwyczaić do nowej zabawki. Kiedy maluch już się nauczy używać rowerka, może pokonywać duże dystanse bez obaw, że szybko się zmęczy. Dzięki temu będzie mógł pokonywać podobne dystanse co dorosłe osoby, czy starsze dzieci podczas spacerów. Z czasem można zaobserwować, że dzieci odrywają obie nogi od ziemi i pędzą na rowerku. Zwykle to przychodzi po opanowaniu wcześniejszych etapów i jest kolejnym krokiem w rozwoju motoryki i poprawianiu równowagi. Każde dziecko będzie uczyło się i odkrywało rowerek w swoim tempie. Wystarczy mu tylko na to pozwolić i odrobinę pomagać.

Korzyści płynące z rowerka biegowego

Najwięcej korzyści z rowerka biegowego czerpie przede wszystkim dziecko. Po pierwsze to dla niego świetna zabawa, a w końcu od tego jest dzieciństwo. Po drugie rowerek biegowy to świetny sposób na spędzanie aktywnie czasu. Może być to alternatywą dla innych zabaw. Dziecko też nie znudzi się nią szybko. Po trzecie rowerki pomagają w nauce utrzymywania równowagi. Z całą pewnością sprawdzą się nawet w przypadku dzieci, które niedawno skończyły dwa lata. Po czwarte rowery biegowe służą za świetny trening przed nauką jazdy na prawdziwym rowerze. Dzięki nim dziecko zyska więcej pewności siebie i mniej będzie bało się rozpoczęcia jazdy na prawdziwym rowerze. Na rowerku biegowym skorzystają także rodzice. W końcu dzięki niemu dziecku będzie łatwiej podczas spacerów. Co więcej, rodzice będą dumni jak skutecznie i szybko dziecko uczy się utrzymywać równowagę. Kolejny plus to spokój o zdrowie dziecka i pewność, że zapewniamy mu wystarczająco dużo aktywności fizycznej.

Tutaj kupisz rowery biegowe dla dziecka>>

Jak wybrać dobry rowerek biegowy?

Rowerek biegowy powinien być przede wszystkim dostosowany do wieku i wzrostu dziecka. Rowerek biegowy dla dwulatka powinien być mniejszy niż dla jego czteroletniego kolegi. Warty rozważenia jest także rowerek biegowy drewniany. Jednak w niektórych przypadkach może być on dla dziecka zbyt ciężki. Dlatego też lepiej wybrać te lżejsze modele. Obecnie wiele marek oferuje różne modele rowerków.

Rowerek biegowy Kinderkraft ma ciekawy design oraz wygląda solidnie. W ofercie tej marki są także rowerki z dwoma kółkami z przodu, które sprawdzą się w przypadku młodszych dzieci i tych mających problemy z równowagą. Rowerek biegowy Puky to kolejne sprawdzone rozwiązanie, bardzo popularne obecnie wśród rodziców.

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rower biegowy czy z bocznymi kołami

Pierwszy rower dla dziecka: co sprawdzi się lepiej – rower biegowy czy ten z bocznymi kołami?

Kask rowerowy dla dziecka

Kask rowerowy dla dziecka – jak go najlepiej dopasować?