w

Rowery dziecięce

Czy idziesz do szkoły, czy bawisz się z przyjaciółmi, Twoje dziecko korzysta z roweru. Rozmiary kół do rowerów dziecięcych zwykle wahają się od 12 cali do 24 cali, więc upewnij się, że wybierasz odpowiedni rozmiar kół do wzrostu i wieku dziecka.

Jeśli Twoje dziecko dopiero uczy się jeździć, zacznij od roweru z jednym biegiem i szukaj rowerów z większą liczbą przełożeń, gdy Twoje dziecko będzie bardziej doświadczone.

rowery dziecięce
Rowery dziecięce 8

Generalnie rowery dziecięce są wykonane ze stali lub aluminium. Aby uzyskać niski koszt i wysoką trwałość, wybierz rower ze stalową ramą. Należy pamiętać, że ramy wykonane ze stali są cięższe i mają tendencję do rdzewienia pod wpływem czynników atmosferycznych. Jeśli masz trochę dodatkowych pieniędzy, wybierz rower z lekką i odporną na rdzę aluminiową ramą.

Kilka specjalnych funkcji pomaga zapewnić przyjemne wrażenia z jazdy na rowerze. Osłona łańcucha zapobiega zaczepianiu się spodni i sznurowadeł, a światła odblaskowe zapewniają lepszą widoczność podczas jazdy tuż przed zmroku. Więcej specjalnych funkcji do rozważenia to podpórki, uchwyty na butelki z wodą, kosze i dzwonki.

Zobacz też:

Rowerek biegowy – co to takiego?

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nauka jazdy na rowerze

Nauka jazdy na rowerze