w

Nauka jazdy na rowerze

nauka jazdy na rowerze

Jazda na rowerze to świetna zabawa i świetne ćwiczenie dla dzieci. Kamieniem milowym jest również nauka jazdy na dwukołowym rowerze bez kółek treningowych. Dzieci zwykle uczą się jeździć na rowerze w wieku od 3 do 8 lat, średnio nieco powyżej 5 lat.

Jak jeździć na rowerze

Podczas gdy umiejętności rozwojowe są jednym z czynników, które wpływają na to, kiedy dziecko zacznie samodzielnie jeździć na rowerze, inną jest dostępność. Twoje dziecko nie będzie się uczyć, dopóki nie spróbuje zdjąć kółek treningowych i wsiądzie na dwukołowy rower.

Inne rzeczy, które wpływają na to, kiedy dzieci uczą się jeździć na rowerze, mogą obejmować:

Rodzeństwo, przyjaciele lub sąsiedzi, którzy jeżdżą na dwukołowych rowerach, ponieważ często jest to duży nacisk, aby dziecko nauczyło się jeździć
Dostępność bezpiecznego miejsca do jazdy
Zainteresowanie nauką jazdy, które nie jest tak duże u niektórych dzieci, które preferują deskorolki lub hulajnogi
Możesz się zastanawiać, czy wiek, w którym Twoje dziecko uczy się jeździć na rowerze, ma znaczenie. Większość dzieci nauczy się jeździć, kiedy będą gotowe, ale przegląd badań wykazał, że urazy były większe u dzieci, które zaczęły jeździć w wieku od 3 do 5 lat w porównaniu z tymi, które nauczyły się jeździć nieco później, gdy miały 6 lub 7 lat.

Rowery dla dzieci
Rowery pełnią wiele funkcji w dzieciństwie, od narzędzia rozwojowego po zabawkę, aż po sposób na poruszanie się po okolicy. I często spełniają wszystkie swoje funkcje w tym samym czasie, nawet gdy Twoje dzieci się starzeją. Wybór roweru ma więcej wspólnego z osobistymi preferencjami niż z surowymi zasadami, jak dzieci powinny uczyć się jeździć na rowerze.

Rodzaje rowerów mogą obejmować:

Duże koło

Rowerek trójkołowy
Rowerek biegowy – rower bez pedałów i zwykle bez hamulców, dzięki czemu dzieci mogą skupić się na nauce równowagi i kierowania (przeciwdziałania kierowaniu) podczas jazdy na rowerze. Nazywane są również rowerami biegowymi lub biegowymi.
Rower z kółkami treningowymi
Rower bez kółek treningowych

7 najlepszych rowerów dla dzieci w 2020 roku

Trójkołowce a koła treningowe
Niektóre dzieci mogą zacząć pedałować na trójkołowym rowerze jako małe dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Większość z nich może dobrze jeździć na rowerze trzykołowym w wieku około 3 lat.

Kiedy osiągną pierwszy kamień milowy w jeździe na rowerze – pedałowanie – może upłynąć kilka lub więcej lat, zanim dotrą do następnego – balansując na tyle dobrze, że mogą jeździć na rowerze tylko z dwoma kołami.

Decydując, czy Twoje dziecko powinno jeździć na rowerze trzykołowym, czy na rowerze z kółkami treningowymi, niektórzy rodzice wolą jedno od drugiego. Ale wiele osób korzysta z obu, ponieważ ich dzieci w wieku przedszkolnym przechodzą z roweru trójkołowego na rower z kółkami treningowymi.

Jedna metoda prawdopodobnie nie jest lepsza od innej i niezależnie od tego, czy wybierasz się na trójkołowym rowerze, czy na kółkach treningowych, czy w obu, zwykle zależy od osobistych preferencji lub tego, co miałeś jako dziecko. Jednak chcesz być ostrożny, w przeciwnym razie Twój dom lub garaż może być bardzo zagracony starymi rowerami.

Nauka jazdy na rowerze

Chociaż wszyscy słyszeli historie dzieci, które po raz pierwszy wsiadają na rower i po prostu jeżdżą, większość pamięta naukę jazdy na rowerze w staroświecki sposób – z rodzicem biegnącym obok, trzymającym się z tyłu roweru i ostatecznie puszczając.

Jak w przypadku większości rzeczy, istnieje wiele nowszych technik, takich jak:

  • Używanie rowerka biegowego zamiast roweru z kółkami treningowymi.
  • Zdejmowanie pedałów z roweru i opuszczanie siodełka, aby działało jak rower biegowy.
  • Zamiast krzyczeć na swoje dziecko, aby zachowało równowagę, powiedz mu, aby skręciło w kierunku, w którym spada (kontrsterowność), co powinno je wyprostować.
  • Podnoszenie trochę kółek szkoleniowych na raz.
  • Ponieważ wszystkie te metody działają i działają dość szybko, trudno pomyśleć, że należy włożyć zbyt dużo wysiłku w wybór metody. Poświęć swój czas na naukę jazdy na rowerze Twojego dziecka.

Co najważniejsze, niech to będzie fajna rzecz. Jeśli stanie się to dla was zbyt frustrujące, spróbujcie innej metody lub pozwólcie komuś innemu spróbować nauczyć dziecko.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest największym zmartwieniem, gdy Twoje dziecko jedzie na rowerze. Naucz swoje dziecko prawidłowego noszenia kasku i pamiętaj, aby sam go założyć, aby dać przykład. Znajdź najlepsze ścieżki i ścieżki rowerowe, które oddzielą Twoje dziecko od ruchu ulicznego i naucz świadomości ruchu. Upewnij się, że podczas jazdy na rowerze Twoje dziecko nosi jaskrawe kolory i odblaskowe ubrania.

Zobacz też:

Rowerek biegowy – co to takiego?

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rowery dziecięce

rower biegowy czy z bocznymi kołami

Pierwszy rower dla dziecka: co sprawdzi się lepiej – rower biegowy czy ten z bocznymi kołami?